Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Vasilije Micic, Euroleague’in En İyi İkinci Beşi’ne Seçildi...

Başarılı oyuncumuz Vasilije Micic Turkish Airlines Euroleague 2021-22 sezonunun en iyi ikinci beşine seçildi.

Euroleague tarafından düzenlenen ankette Euroleague’de mücadele eden takımların coachları ve takım kaptanları ile basketbolseverler ve medya mensupları oy kullanırken, çıkan sonuca göre Vasilije Micic sezonun en iyi ikinci beşinde yer aldı.

Bu sezon maç başına 18,2 sayı ortalaması ile tüm oyuncular içinde ilk sırayı elde eden ve "Alphonso Ford Sayı Kralı" ödülünü kazanan Vasilije Micic, geçtiğimiz sezon Euroleague’in en değerli oyuncusu seçilmiş ve en iyi beşte yer almıştı.

Micic, bu sezon Euroleague’de 32 karşılaşmada 29:51 dakika süre alarak 18,2 sayı, 2,6 ribaunt, 4,6 asist ve 17,5 verimlilik puanı ortalamaları ile mücadele etti.

Vasilije Micic Euroleague’in 15. haftasında İspanya’nın Bitci Baskonia Vitoria Gasteiz takımını 87-72 mağlup ettiğimiz karşılaşmada 31 verimlilik puanı ile, 27. haftasında İsrail’in Maccabi Playtika Tel Aviv takımını 109-77 mağlup ettiğimiz maçta 30 verimlilik puanı ile ve 31. haftasında İspanya’nın Real Madrid takımını 93-90 mağlup ettiğimiz karşılaşmada 29 verimlilik puanı ile haftanın en değerli oyuncusu seçilmişti.