Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’ne Başlıyoruz...

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi birinci hafta maçında Galatasaray Nef’i konuk ediyoruz. 2 Ekim 2022, Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 13:00’te başlayacak ve beIN Sports 5 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Anadolu Efes, Galatasaray Nef maçı ile birlikte Türkiye’deki 1632. resmi maçına çıkacak. Takımımız, bugüne kadar Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 1492, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 24, Türkiye Kupası’nda 112, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 1493. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, ligde bugüne kadar oynadığı 1492 karşılaşmada 1160 galibiyet, 329 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (Galibiyet yüzdesi: % 77,75)

Anadolu Efes ile Galatasaray Nef arasında bugüne kadar oynanan 122 karşılaşmada takımımız 91 galibiyet ve 31 mağlubiyet elde etti.

İki ekip arasında Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde oynanan 113 karşılaşmada Anadolu Efes 83 galibiyet ve 30 mağlubiyet aldı.

Türkiye Kupası’nda iki takım arasında oynanan sekiz karşılaşmanın yedisinden Anadolu Efes galibiyet ile ayrılırken, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Anadolu Efes ve Galatasaray Nef arasında bugüne kadar oynanan tek karşılaşmada ise takımımız sahadan galibiyet ile ayrılan taraf oldu.

Anadolu Efes - Galatasaray Nef karşılaşmasının basın broşürünü indirmek için tıklayın.

Etiketler:
  • Galatasaray