Tomislav Mijatovic: ''40 Dakika Boyunca En İyi Oyunumuzu Ortaya Koymamız Gerekiyor...''

Turkish Airlines Euroleague 27. hafta maçında 29 Şubat 2024, Perşembe günü Sırbistan’ın Partizan takımı ile deplasmanda mücadele edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Tomislav Mijatovic karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Milli takım arasının ardından ilk Euroleague maçımıza çıkıyoruz. Çok açık ki, Belgrad'da müthiş bir basketbol atmosferinde çok zorlu bir rakiple karşı karşıya geleceğiz. 40 dakika boyunca elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Çok iyi çalıştırılan ve çok iyi oyunculara sahip bir takımla mücadele etmek için en iyi oyunumuzu ortaya koymamız gerekiyor. Hedefimize ulaşmak için 40 dakika boyunca hem hücumda hem savunmada mutlaka en iyi oyunumuzu ortaya koymamız gerekiyor.”

Başarılı oyuncumuz Justus Hollatz ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Yirmi bine yakın bir seyircinin olacağı salonda zorlu bir maça çıkacağız. Çok iyi konsantre olmamız, topa sahip olmamız ve sert oynamamız gerekiyor. Rakibimiz Partizan iyi bir takım, iyi savunma yapmalı ve onları zor atışlara sürüklemeliyiz. Seyircileri ile birlikte ritim bulmamaları için onların hücum ribaundu alıp ikinci atış şansı bulmalarına imkân tanımamalıyız. Aksi takdirde işler daha zorlaşır...”