Rakamlarla Anadolu Efes...

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 32 karşılaşmanın 31’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, forma giydiği son yedi maçın altısında sahadan en az 11 sayı kaydederek ayrılırken, görev yaptığı son altı maçın beşinde sahadan en az 19 verimlilik puanı üreterek ayrıldı. Başarılı oyuncumuz Euroleague’de kullandığı son 17 serbest atışı da sayıya çevirdi.

Derek Willis, Euroleague’de görev yaptığı son 12 maçın 11’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Rodrigue Beaubois görev yaptığı son sekiz maçın yedisinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Mike Daum, Euroleague’de oynadığı son dokuz maçın sekizinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Daum, Euroleague kariyerinde kullandığı toplam sekiz serbest atışı da sayıya çevirdi.

Shane Larkin, 27. haftanın ardından maç başına 20,8 verimlilik puanı ortalaması ile en değerli oyuncular listesinde ikinci sırada bulunuyor. Larkin, maç başına 17,4 sayı ortalaması ile bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor. Amerikalı oyuncumuz ayrıca maç başına 5,4 asist ile Euroleague’de en çok asist yapan oyuncular sıralamasında yedinci, maç başına 2,6 üç sayılık isabeti ile altıncı ve 1,2 top çalma ortalaması ile 14. durumda bulunuyor.

Tyrique Jones, maç başına 2,1 hücum ribaundu ile bu sıralamada dokuzuncu, Daniel Oturu da 2,0 hücum ribaundu ile 13. durumda bulunuyor.

Daniel Oturu maç başına 1,2 blok ile beşinci sırada yer alıyor.

Shane Larkin % 91,0’lik serbest atış yüzdesi ile bu kategoride dokuzuncu, Elijah Bryant da % 89,3’lük yüzde ile 12. sırada yer alıyor.

27. haftanın ardından Anadolu Efes, maç başına kaydettiği 84,8 sayı ile şu an Euroleague’in en skorer üçüncü takımı konumunda. Ayrıca maç başına 94,3 verimlilik puanı ortalaması ile de bu kategoride dördüncü sıradayız. Ekibimiz, 10,8 top kaybı ile tüm takımlar içinde en az top kaybeden ikinci takım. Takımımız ayrıca maç başına 17,7 asist ile en çok asist yapan takımlar içinde dokuzuncu durumda bulunuyor. Maç başına 6,5 top çalma ile bu kategoride 10., maç başına 10,3 hücum ribaundu ile sekizinci sıradayız. Ekibimiz aynı zamanda maç başına 2,9 blok ile bu kategoride üçüncü durumda bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Tibor Pleiss, bugüne kadar yaptığı 222 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında altıncı sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1379 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 12. oyuncusu...

Tibor Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 466 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında 10. sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 998 iki sayılık isabeti ile bu kategoride altıncı sırada.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 489 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde dokuzuncu, Rodrigue Beaubois de 448 üç sayılık isabet ile 12. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague kariyerinde bugüne kadar kaydettiği 3197 sayı ile Euroleague tarihinin en çok sayı kaydeden 14. oyuncusu.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için bir top çalma daha yapması gerekiyor.