Rakamlarla Anadolu Efes...

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 30 karşılaşmanın 29’unda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Derek Willis, Euroleague’de görev yaptığı son 10 maçın dokuzunda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Darius Thompson, Euroleague’de görev yaptığı son sekiz maçında, Rodrigue Beaubois da görev yaptığı son altı maçın beşinde sahadan en az bir üç sayılık isabet ile ayrıldılar.

Mike Daum, Euroleague’de oynadığı son dokuz maçın sekizinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Daum, Euroleague kariyerinde kullandığı toplam sekiz serbest atışı da sayıya çevirdi.

Elijah Bryant, Euroleague’de kullandığı son 20 serbest atışı da sayıya çevirdi.

Shane Larkin, 25. haftanın ardından maç başına 20,4 verimlilik puanı ortalaması ile en değerli oyuncular listesinde ikinci sırada bulunuyor. Larkin, maç başına 17,4 sayı ortalaması ile bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor. Amerikalı oyuncumuz ayrıca maç başına 5,3 asist ile Euroleague’de en çok asist yapan oyuncular sıralamasında sekizinci, maç başına 2,6 üç sayılık isabeti ile sekizinci ve 1,2 top çalma ortalaması ile 10. durumda bulunuyor.

Daniel Oturu maç başına 1,3 blok ile bu kategoride dördüncü sırada yer alırken, maç başına 2,2 hücum ribaundu ile de bu sıralamda 10. durumda bulunuyor. Tyrique Jones ise 2,1 hücum ribaundu ile 11. sırada yer alıyor.

Elijah Bryant % 95,8’lik serbest atış yüzdesi ile bu kategoride ikinci sırada yer alıyor.

25. haftanın ardından Anadolu Efes, maç başına kaydettiği 83,8 sayı ile şu an Euroleague’in en skorer üçüncü takımı konumunda. Ayrıca maç başına 93,0 verimlilik puanı ortalaması ile de bu kategoride dördüncü sıradayız. Ekibimiz, 11,1 top kaybı ile tüm takımlar içinde en az top kaybeden ikinci takım. Takımımız ayrıca maç başına 17,6 asist ile en çok asist yapan takımlar içinde dokuzuncu durumda bulunuyor. Maç başına 6,6 top çalma ile bu kategoride sekizinci sıradayız. Ekibimiz aynı zamanda maç başına 3,0 blok ile bu kategoride üçüncü durumda bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Tibor Pleiss, bugüne kadar yaptığı 221 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında altıncı sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1376 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 12. oyuncusu...

Tibor Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 466 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında 10. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 484 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde dokuzuncu, Rodrigue Beaubois de 445 üç sayılık isabet ile 12. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague kariyerinde bugüne kadar kaydettiği 3164 sayı ile Euroleague tarihinin en çok sayı kaydeden 14. oyuncusu.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için bir top çalma daha yapması gerekiyor.