Rakamlarla Anadolu Efes...

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 28 karşılaşmanın 27’sinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, mücadele ettiği son 18 maçın 17’sinde sahadan en az 10 sayı kaydederek ayrılırken, son 17 maçın 16’sını ise en az 10 verimlilik puanları üreterek tamamladı.

Derek Willis, Euroleague’de görev yaptığı son 14 maçın 13’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Darius Thompson, Euroleague’de görev yaptığı son altı maçında, Rodrigue Beaubois de görev yaptığı son altı maçın beşinde sahadan en az bir üç sayılık isabet ile ayrıldılar.

Rodrigue Beaubois ayrıca forma giydiği son beş maçın dördünü en az 10 sayı kayederek noktaladı.

Mike Daum, Euroleague’de oynadığı son dokuz maçın sekizinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Daum, Euroleague kariyerinde kullandığı toplam sekiz serbest atışı da sayıya çevirdi.

Elijah Bryant, Euroleague’de kullandığı son 16 serbest atışı da sayıya çevirdi.

Shane Larkin, 23. haftanın ardından maç başına 20,9 verimlilik puanı ortalaması ile en değerli oyuncular listesinde ikinci sırada bulunuyor. Larkin, maç başına 17,8 sayı ortalaması ile bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor. Amerikalı oyuncumuz ayrıca maç başına 5,4 asist ile Euroleague’de en çok asist yapan oyuncular sıralamasında sekizinci, 1,3 top çalma ortalaması ile sekizinci durumda bulunuyor.

Daniel Oturu maç başına 1,3 blok ile bu kategoride üçüncü sırada yer alırken, maç başına 2,3 hücum ribaundu ile de bu sıralamda altıncı durumda bulunuyor. Tyrique Jones da 2,1 hücum ribaundu ile 10. sırada yer alıyor.

Elijah Bryant % 95,0’lik serbest atış yüzdesi ile bu kategoride beşinci sırada yer alıyor.

23. haftanın ardından Anadolu Efes, maç başına kaydettiği 84,6 sayı ile şu an Euroleague’in en skorer üçüncü takımı konumunda. Ayrıca maç başına 94,1 verimlilik puanı ortalaması ile de bu kategoride dördüncü sıradayız. Ekibimiz, 11,0 top kaybı ile tüm takımlar içinde en az top kaybeden ikinci takım. Takımımız ayrıca maç başına 18,0 asist ile en çok asist yapan takımlar içinde sekizinci durumda bulunuyor. Maç başına 6,8 top çalma ile bu kategoride yedinci sıradayız. Ekibimiz aynı zamanda maç başına 3,1 blok ile bu kategoride üçüncü durumda bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Tibor Pleiss, bugüne kadar yaptığı 221 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında altıncı sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1364 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 12. oyuncusu...

Tibor Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 461 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında 10. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 479 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde dokuzuncu, Rodrigue Beaubois de 444 üç sayılık isabet ile 12. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague kariyerinde bugüne kadar kaydettiği 3137 sayı ile Euroleague tarihinin en çok sayı kaydeden 14. oyuncusu.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için bir top çalma daha yapması gerekiyor.