Rakamlarla Anadolu Efes...

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 34 karşılaşmanın 33’ünde ve son 23 maçında sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, mücadele ettiği son 16 maçın 15’inde sahadan en az çift haneli sayılar kaydederek ayrılırken, yine son 16 maçın 15’ini çift haneli verimlilik puanları üreterek tamamladı. Başarılı oyuncumuz forma giydiği son dokuz maçın sekizinde ise en az bir top çalma kaydetti. Shane Larkin ayrıca görev yaptığı son 12 maçta sahadan en az üç asist yaparak ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de oynadığı son dokuz maçın sekizinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Will Clyburn, görev yaptığı son altı maçın beşini en az 10 sayı ile tamamlarken, yine son altı maçın beşini en az 10 verimlilik puanı üreterek bitirdi.

Derek Willis, görev yaptığı son 10 maçın dokuzunda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Tyrique Jones, Euroleague’de forma giydiği son dokuz maçın sekizini en az 10 verimlilik puanı üreterek tamamladı.

Mike Daum, Euroleague’de oynadığı son altı maçın beşinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Daum, Euroleague kariyerinde kullandığı toplam sekiz serbest atışı da sayıya çevirdi.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Tibor Pleiss, bugüne kadar yaptığı 217 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında altıncı sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1328 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 12. oyuncusu...

Tibor Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 447 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında 11. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 466 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde dokuzuncu, Rodrigue Beaubois de 433 üç sayılık isabet ile 14. sırada yer alıyor.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için iki top çalma daha yapması gerekiyor.

Rodrigue Beaubois’nın Euroleague’deki 500. asistine ulaşması için 13 asist daha yapması gerekiyor.

Shane Larkin 18. haftanın ardından maç başına 21,2 verimlilik puanı ortalaması ile en değerli oyuncular listesinde ikinci sırada bulunuyor. Larkin, maç başına 18,2 sayı ortalaması ile bu kategoride ikinci sırada yer alıyor. Amerikalı oyuncumuz ayrıca maç başına 5,4 asist ile Euroleague’de en çok asist yapan oyuncular sıralamasında yedinci, 1,4 top çalma ortalaması ile beşinci durumda bulunuyor.

18. haftanın ardından Anadolu Efes, maç başına 11,1 top kaybı ile tüm takımlar içinde en az top kaybeden ikinci takım. Takımımız ayrıca maç başına 18,1 asist ile en çok asist yapan takımlar içinde sekizinci durumda bulunuyor. Maç başına 6,9 top çalma ile bu kategoride altıncı sıradayız. Ekibimiz aynı zamanda maç başına 3,0 blok ile bu kategoride üçüncü durumda bulunuyor.