Rakamlarla Anadolu Efes...

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 28 karşılaşmanın 27’sinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, mücadele ettiği son 10 maçın dokuzunda sahadan en az 13 sayı kaydederek ayrılırken yine son 10 maçın dokuzunu da en az 10 verimlilik puanı üreterek tamamladı. Başarılı oyuncumuz forma giydiği son dokuz maçın sekizinde ise en az bir top çalma kaydetti.

Elijah Bryant, Euroleague’de forma giydiği son yedi maçını en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Rodrigue Beaubois Euroleague’de oynadığı son 11 maçın 10’unda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Will Clyburn, görev yaptığı son altı maçın beşini en az 10 sayı ile tamamlarken, yine son altı maçın beşini en az 10 verimlilik puanı üreterek bitirdi.

Derek Willis görev yaptığı son 10 maçın dokuzunda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Tibor Pleiss, bugüne kadar yaptığı 216 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında altıncı sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1318 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 12. oyuncusu...

Tibor Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 443 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında 11. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 446 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde 11., Rodrigue Beaubois de 430 üç sayılık isabet ile 14. sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 65,2 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’in tüm sezonlarında bu kategoride 13. durumda bulunuyor.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için iki top çalma daha yapması gerekiyor.