Rakamlarla Anadolu Efes...

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 24 karşılaşmanın 23’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Elijah Bryant, Euroleague’de forma giydiği son yedi maçını en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Darius Thompson, Euroleague’de oynadığı son yedi maçını en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Rodrigue Beaubois ise oynadığı son sekiz maçın yedisinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Tibor Pleiss, bugüne kadar yaptığı 216 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında altıncı sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1318 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 12. oyuncusu...

Tibor Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 443 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında 11. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 435 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde 12., Rodrigue Beaubois de 424 üç sayılık isabet ile 14. sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 65,1 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’in tüm sezonlarında bu kategoride 12. durumda bulunuyor.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için iki top çalma daha yapması gerekiyor.

Shane Larkin sekizinci haftanın ilk gün maçlarının ardından maç başına 5,5 asist ile Euroelague’de en çok asist yapan oyuncular sıralamasında altıncı durumda bulunuyor.

Will Clyburn, sekizinci haftanın ilk gün karşılaşmaları sonrasında maç başına 4,1 savunma ribaundu ile bu kategoride 10., 5,6 toplam ribaunt ortalaması ile 12. sırada yer alıyor.

Bir diğer oyuncumuz Derek Willis ise maç başına 3,8 savunma ribaundu ile 12. sırada bulunuyor. Willis ayrıca maç başına 0,6 blok ile bu kategoride 17. sırada yer alıyor.