Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 17 karşılaşmanın 16’sını en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Shane Larkin, forma giydiği son 15 karşılaşmanın 14’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Elijah Bryant, Euroleague’de forma giydiği son 11 maçın 10’unda çift haneli skorlar üretti.

Will Clyburn, görev yaptığı son 10 karşılaşmanın dokuzunu çift haneli verimlilik puanları üreterek tamamladı. Amerikalı oyuncumuz yine son 10 karşılaşmanın dokuzunu en az 12 sayı kaydederek tamamladı.

Will Clyburn, maç başına 19,0 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında üçüncü, Vasilije Micic de 17,4 ortalama ile beşinci sırada yer alıyor.

Clyburn, maç başına 16,9 sayı ortalaması ile bu kategoride ikinci, Micic ise 16,2 ortalama ile yedinci durumda bulunuyor.

Will Clyburn, maç başına aldığı 5,8 ribaunt ile bu kategoride yedinci sırada bulunuyor.

Maç başına 5,3 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride altıncı sırada yer alıyor.

Maç başına 2,4 üç sayılık isabeti ile oynayan Micic bu kategoride dördüncü, 2,2 isabet ile oynayan Clyburn ise sekizinci durumda bulunuyor.

Maç başına % 51,7’lik üç sayılık isabet yüzdesi bulunan Amath M’Baye bu kategoride ikinci sırada bulunuyor. Rodrigue Beaubois ise % 49,1 isabet yüzdesi ile altıncı sırada yer alıyor.

Ante Zizic, maç başına % 69,8 iki sayılık isabet yüzdesi ile bu kategoride sekizinci durumda bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 322 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 214 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1350 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 10. oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1301 ribaunt ile 12. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 558 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dördüncü sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 437 hücum ribaundu ile 12. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 1091 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 64,5 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’de bu kategoride tüm zamanlar içinde 11. durumda bulunuyor.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 417 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde 13., Rodrigue Beaubois de 410 üç sayılık isabet ile 15. sırada yer alıyor.

Vasilije Micic’in Euroleague kariyerindeki 3000. sayısına ulaşması için beş sayıya ihtiyacı var.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 500. ribaunduna ulaşması için 19 ribaunt daha alması gerekiyor.

Elijah Bryant’ın Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için bir top çalma daha yapması gerekiyor.

Rodrigue Beaubois, dört blok daha yaptığı takdirde Euroleague’deki 100. bloğuna ulaşacak.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 2500. sayısına ulaşması için üç sayıya ihtiyacı var. Başarılı oyuncumuzun Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için beş top çalma daha yapması gerekiyor.

Bryant Dunston’ın Euroleague’deki 2500. sayısına ulaşması için 43 sayı daha atması gerekiyor.