Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 41 karşılaşmanın 40’ında sahadan en az 10 sayı kaydederek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 14 karşılaşmanın 13’ünü en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Shane Larkin, forma giydiği son 12 karşılaşmanın 11’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Amerikalı oyuncumuz görev yaptığı son 10 maçın dokuzunda en az bir top çalma yaptı.

Elijah Bryant, Euroleague’de forma giydiği son sekiz maçta çift haneli skorlar üretti. Bryant ayrıca forma giydiği son sekiz karşılaşmanın yedisinde çift haneli verimlilik puanları üretti.

Will Clyburn, görev yaptığı son yedi karşılaşmayı çift haneli verimlilik puanları üreterek tamamladı. Amerikalı oyuncumuz yine son yedi karşılaşmayı en az 12 sayı kaydederek tamamlarken, forma giydiği son yedi karşılaşmanın altısında en az bir üç sayılık isabet buldu. Clyburn ayrıca forma giydiği son 10 maçın dokuzunda sahadan en az beş ribaunt alarak ayrıldı. Başarılı oyuncumuz faul çizgisinde kullandığı son 13 serbest atışı da sayıya çevirdi.

Will Clyburn, maç başına 19,0 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında üçüncü, Vasilije Micic de 18,0 ortalama ile dördüncü sırada yer alıyor.

Clyburn, maç başına 17,2 sayı ortalaması ile bu kategoride üçüncü, Micic ise 16,6 ortalama ile yedinci durumda bulunuyor.

Will Clyburn, maç başına aldığı 6,0 ribaunt ile bu kategoride yedinci sırada bulunuyor.

Maç başına 5,4 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride beşinci sırada yer alıyor.

Maç başına 2,4 üç sayılık isabeti ile oynayan Micic bu kategoride dördüncü, 2,2 isabet ile oynayan Clyburn ise altıncı durumda bulunuyor.

Ante Zizic, maç başına % 72,2 iki sayılık isabet yüzdesi ile bu kategoride beşinci durumda bulunuyor.

Maç başına % 51,2’lik üç sayılık isabet yüzdesi bulunan Amath M’Baye bu kategoride birinci sırada bulunuyor. Rodrigue Beaubois ise % 49,5 isabet yüzdesi ile üçüncü sırada yer alıyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 322 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 214 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1350 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan dokuzuncu oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1297 ribaunt ile 12. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 558 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dördüncü sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 436 hücum ribaundu ile 12. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 1076 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 64,6 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’de bu kategoride tüm zamanlar içinde 11. durumda bulunuyor.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 410 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde 14., Rodrigue Beaubois de 407 üç sayılık isabet ile 15. sırada yer alıyor.

Vasilije Micic’in Euroleague kariyerindeki 3000. sayısına ulaşması için 43 sayıya ihtiyacı var.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 500. ribaunduna ulaşması için 27 ribaund daha alması gerekiyor.

Rodrigue Beaubois, yedi blok daha yaptığı takdirde Euroleague’deki 100. bloğuna ulaşacak. Beaubois’nın Euroleague kariyerindeki 2500. sayısına ulaşması için 29 sayı daha kaydetmesi gerekiyor.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 2500. sayısına ulaşması için 28 sayıya ihtiyacı var. Başarılı oyuncumuzun Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için beş top çalma daha yapması gerekiyor.

Bryant Dunston’ın Euroleague’deki 2500. sayısına ulaşması için 43 sayı daha atması gerekiyor.