Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 276 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 185 blok ile Tibor Pleiss yedinci, 129 blok ile Chris Singleton 19. sırada bulunuyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 477 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında yedinci sırada yer alıyor.

Dunston ayrıca, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1166 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 11. oyuncusu... Aynı sıralamada Adrien Moerman 993 ribaunt ile 21., Chris Singleton da 984 ribaunt ile 22. sırada yer alıyor.

Chris Singleton, Euroleague’de bugüne kadar üst üste 212 maçta forma giyerken, bu alanda Euroleague tarihinde tüm oyuncular arasında birinci sırada yer alıyor.

Shane Larkin, görev yaptığı son 11 karşılaşmanın 10’unda sahadan çift haneli verimlilik puanları üreterek ayrıldı. Larkin ayrıca kullandığı son 16 serbest atışı da sayıya çevirdi.

Vasilije Micic, forma giydiği son 15 karşılaşmanın 14’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Rodrigue Beaubois forma giydiği son 10 maçın dokuzunda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Adrien Moerman, forma giydiği son yedi karşılaşmada sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Moerman ayrıca son sekiz maçını en az beş ribaunt alarak tamamladı.

James Anderson, dört iki sayılık isabet daha bulduğu takdirde Euroleague kariyerindeki 300. iki sayılık isabetine ulaşacak.

Takım kaptanımız Doğuş Balbay’ın Euroleague kariyerindeki 200. asistine ulaşması için iki asiste ihtiyacı var.

Euroleague’de 10. haftanın ardından Shane Larkin maç başına 16,00 verimlilik puanı ortalaması ile bu kategoride 12. durumda bulunuyor. Larkin ayrıca maç başına 4,80 asist ile bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor. Başarılı oyuncumuz % 94,87 ile ligdeki en iyi serbest atış yüzdesine sahip.

Vasilije Micic, 10. haftanın ardından maç başına 17,13 sayı ortalaması ile bu sıralamada üçüncü sırada yer alıyor. Micic ayrıca maç başına 2,75 üç sayılık isabeti ile bu kategoride ikinci durumda bulunuyor. Başarılı oyuncumuz, maç başına 4,25 asist ile bu sıralamada dokuzuncu sırada yer alıyor.

Asist sıralamasında Krunoslav Simon da maç başına 3,83 asist ortalaması ile 14. durumda bulunuyor.

Adrien Moerman % 45,45 üç sayılık atış yüzdesi bu kategoride 10. durumda bulunuyor.

Takımımız 10. hafta itibarıyla maç başına 91,80 verimlilik puanı ortalaması ile tüm takımlar arasında üçüncü sırada yer alıyor. Ayrıca maç başına 80,00 sayı ortalaması ile ligin en skorer üçüncü takımıyız... Maç başına 16,40 asist ortalaması ile ekibimiz bu kategoride ise yedinci sırada yer alıyor.