Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 273 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 182 blok ile yedinci sırada bulunuyor. Altıncı sırada ise 194 blok ile Ioannis Bourousis var.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 467 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında yedinci sırada yer alıyor. Listede altıncı sırada ise 477 hücum ribaundu ile Jan Vesely yer alıyor.

Dunston ayrıca, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1145 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 10. oyuncusu. Dokuzuncu sırada ise 1189 ribaunt ile Kerem Gönlüm bulunuyor. Aynı sıralamada Chris Singleton ise 961 ribaunt ile 23. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, görev yaptığı son 23 karşılaşmanın 22’sinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, görev yaptığı son 24 karşılaşmanın 23’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Beaubois, ayrıca forma giydiği son yedi maçın altısında sahadan çift haneli skorlar üreterek ayrıldı.

Vasilije Micic, görev yaptığı son sekiz karşılaşmanın yedisinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Krunoslav Simon da aynı şekilde forma giydiği son sekiz karşılaşmanın yedisinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

James Anderson, dört top çalma yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 100. top çalmaya ulaşacak.

Takım kaptanımız Doğuş Balbay’ın Euroleague kariyerindeki 200. asistine ulaşması için üç asiste ihtiyacı var.

Adrien Moerman, iki üç sayılık isabet daha bulduğu takdirde Euroleague kariyerindeki 200. üç sayılık isabete ulaşacak.

Vasilije Micic, maç başına 16,49 sayı ortalaması ile tüm oyuncular arasında dördüncü sırada yer alırken, Shane Larkin de 14,91 ortalama ile 10. sırada yer alıyor.

Vasilije Micic, maç başına 17,26 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında sekizinci, Shane Larkin de 16,71 ortalama ile dokuzuncu sırada bulunuyor.

Larkin, ayrıca maç başına 1,21 top çalma ortalaması ile bu kategoride 10. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, maç başına 0,89 blok ile bu sezon en çok blok yapan oyuncular kategorisinde yedinci sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, bu sezon maç başına 29:51 dakika süre ortalaması ile en çok süre alan oyuncular sıralamasında beşinci durumda yer alıyor. Vasilije Micic, ayrıca maç başına 4,87 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu durumda bulunuyor. Shane Larkin ise 4,15 asist ortalaması ile 12. sırada yer alıyor.

Sertaç Şanlı, % 68,06 iki sayılık atış yüzdesi ile bu kategoride Euroleague’de tüm zamanlar içinde en yüksek beşinci iki sayılık atış yüzdesine sahip.

Anadolu Efes, maç başına 98,55 verimlilik puanı ortalaması ile tüm takımlar arasında birinci sırada yer alıyor. Ekibimiz maç başına 84,18 sayı ortalaması ile de aynı zamanda ligin en skorer ikinci takımı.

Ekibimiz maç başına 18,10 asist ortalaması ile bu kategoride sekizinci durumda bulunuyor.

Anadolu Efes, maç başına 2,85 blok ortalaması ile Euroleague'de en çok blok yapan takımlar kategorisinde altıncı sırada bulunuyor.

Takımımız maç başına 6,72 top çalma ortalaması ile bu kategoride ise sekizinci sırada yer alıyor.