Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 270 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 182 blok ile yedinci sırada bulunuyor. Altıncı sırada ise 194 blok ile Ioannis Bourousis var.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 460 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında sekizinci sırada yer alıyor. Listede yedinci sırada ise 464 hücum ribaundu ile Nikola Milutinov yer alıyor.

Shane Larkin, görev yaptığı son 19 karşılaşmanın 18’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin ayrıca forma giydiği son 19 karşılaşmanın 18’inde sahadan 10 sayı ve üzerinde skorlar üreterek ayrıldı. Başarılı oyuncumuz forma giydiği son dokuz maçın sekizinde çift haneli verimlilik puanları üretti.

Rodrigue Beaubois, görev yaptığı son 20 karşılaşmanın 19’unda, sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Vasilije Micic, forma giydiği son 12 maçın 11’inde sahadan en az 12 ve üzerinde verimlilik puanları üreterek ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, bir top çalma yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 100. top çalmaya ulaşacak.

James Anderson, beş top çalma yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 100. top çalmaya ulaşacak.

Takım kaptanımız Doğuş Balbay’ın Euroleague kariyerindeki 200. asistine ulaşması için üç asiste ihtiyacı var.

Adrien Moerman, iki üç sayılık isabet daha bulduğu takdirde Euroleague kariyerindeki 200. üç sayılık isabete ulaşacak.

Vasilije Micic, maç başına 16,06 sayı ortalaması ile tüm oyuncular arasında beşinci sırada yer alırken, Shane Larkin de 15,27 ortalama ile dokuzuncu sırada yer alıyor.

Shane Larkin, maç başına 17,13 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında dokuzuncu, Vasilije Micic de 16,97 ortalama ile 10. sırada yer aldı.

Larkin, ayrıca maç başına 1,30 top çalma ortalaması ile bu kategoride dokuzuncu sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, maç başına 0,90 blok ile bu sezon en çok blok yapan oyuncular kategorisinde yedinci sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, bu sezon maç başına 29:53 dakika süre ortalaması ile en çok süre alan oyuncular sıralamasında beşinci durumda yer alıyor. Vasilije Micic, ayrıca maç başına 4,91 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular sıralamasında sekizinci durumda bulunuyor. Shane Larkin ise 4,20 asist ortalaması ile 12. sırada yer alıyor.

Sertaç Şanlı, % 68,16 iki sayılık atış yüzdesi ile bu kategoride Euroleague’de tüm zamanlar içinde en yüksek beşinci iki sayılık atış yüzdesine sahip.

Anadolu Efes, maç başına 99,22 verimlilik puanı ortalaması ile tüm takımlar arasında birinci sırada yer alıyor. Ekibimiz maç başına 84,39 sayı ortalaması ile de aynı zamanda ligin en skorer takımı.

Ekibimiz maç başına 18,53 asist ortalaması ile bu kategoride dördüncü durumda bulunuyor.

Anadolu Efes, maç başına 2,86 blok ortalaması ile Euroleague'de en çok blok yapan takımlar kategorisinde beşinci sırada bulunuyor.

Takımımız maç başına 6,67 top çalma ortalaması ile bu kategoride ise sekizinci sırada yer alıyor.