Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 270 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 182 blok ile yedinci sırada bulunuyor. Altıncı sırada ise 194 blok ile Ioannis Bourousis var.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 459 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında sekizinci sırada yer alıyor. Listede yedinci sırada ise 464 hücum ribaundu ile Nikola Milutinov yer alıyor.

Vasilije Micic, görev yaptığı son 10 karşılaşmanın dokuzunda sahadan en az bir top çalma yaparak ayrıldı.

Shane Larkin, görev yaptığı son 18 karşılaşmanın 17’sinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin ayrıca forma giydiği son 18 karşılaşmanın 17’sinde sahadan 10 sayı ve üzerinde skorlar üreterek ayrıldı. Başarılı oyuncumuz forma giydiği son sekiz maçın yedisinde çift haneli verimlilik puanları üretti.

Rodrigue Beaubois, görev yaptığı son 19 karşılaşmanın 18’inde, sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, bir top çalma yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 100. top çalmaya ulaşacak.

James Anderson, beş top çalma yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 100. top çalmaya ulaşacak.

Takım kaptanımız Doğuş Balbay’ın Euroleague kariyerindeki 200. asistine ulaşması için üç asiste ihtiyacı var.

Adrien Moerman, üç kez üç sayılık isabet daha bulduğu takdirde Euroleague kariyerindeki 200. üç sayılık isabete ulaşacak. Başrılı oyuncumuz ayrıca iki kez iki sayılık isabet daha bulursa, Euroleague kariyerindeki 400. iki sayılık isabete ulaşacak.

Vasilije Micic, maç başına 15,85 sayı ortalaması ile tüm oyuncular arasında beşinci sırada yer alırken, Shane Larkin de 15,07 ortalama ile dokuzuncu sırada yer alıyor.

Shane Larkin, maç başına 17,00 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında dokuzuncu, Vasilije Micic de 16,71 ortalama ile 10. sırada yer aldı.

Larkin, ayrıca maç başına 1,34 top çalma ortalaması ile bu kategoride altıncı sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, maç başına 0,93 blok ile bu sezon en çok blok yapan oyuncular kategorisinde yedinci sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, bu sezon maç başına 29:56 dakika süre ortalaması ile en çok süre alan oyuncular sıralamasında beşinci durumda yer alıyor. Vasilije Micic, ayrıca maç başına 4,97 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular sıralamasında sekizinci durumda bulunuyor. Shane Larkin ise 4,17 asist ortalaması ile 12. sırada yer alıyor.

Sertaç Şanlı, % 68,34 iki sayılık atış yüzdesi ile bu kategoride Euroleague’de tüm zamanlar içinde en yüksek beşinci iki sayılık atış yüzdesine sahip.

Anadolu Efes, maç başına 99,09 verimlilik puanı ortalaması ile tüm takımlar arasında birinci sırada yer alıyor. Ekibimiz maç başına 84,20 sayı ortalaması ile aynı zamanda ligin en skorer ikinci takımı.

Ekibimiz maç başına 18,54 asist ortalaması ile bu kategoride altıncı durumda bulunuyor.

Anadolu Efes, maç başına 2,91 blok ortalaması ile Euroleague'de en çok blok yapan takımlar kategorisinde beşinci sırada bulunuyor.

Takımımız maç başına 6,85 top çalma ortalaması ile bu kategoride ise yedinci sırada yer alıyor.