Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 269 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 182 blok ile yedinci sırada bulunuyor. Altıncı sırada ise 194 blok ile Ioannis Bourousis var.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 452 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında sekizinci sırada yer alıyor. Listede yedinci sırada ise 464 hücum ribaundu ile Nikola Milutinov yer alıyor.

Anadolu Efes’te altıncı sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 161 karşılaşmada kaydettiği 1516 sayı ile Anadolu Efes forması altında Turkish Airlines Euroleague’de en çok sayı atan oyuncu konumunda bulunuyor.

Vasilije Micic, görev yaptığı son 15 karşılaşmanın 14’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son 12 karşılaşmanın 11’inde sahadan en az 13 sayı üreterek ve en az 13 verimlilik puanı toplayarak ayrıldı. Başarılı oyuncumuz görev yaptığı son yedi karşılaşmanın altısında sahadan en az bir top çalma ile ayrıldı.

Shane Larkin, görev yaptığı son 18 karşılaşmanın 17’sinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin ayrıca forma giydiği son 15 karşılaşmada sahadan 10 sayı ve üzerinde skorlar üreterek ve son 15 maçın 14’ünde sahadan çift haneli verimlilik puanları toplayarak ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, görev yaptığı son 16 karşılaşmanın 15’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Beaubois, forma giydiği son dokuz maçın sekizinde çift haneli skorlar üreterek mücadele etti.

Adrien Moerman’ın Euroleague’deki 1500. sayısına ulaşması için 12 sayı daha bulması gerekiyor.

Takım kaptanımız Doğuş Balbay’ın Euroleague kariyerindeki 200. asistine ulaşması için üç asiste ihtiyacı var.

Vasilije Micic, 32. haftanın ilk gün maçlarının ardından maç başına 16,39 sayı ortalaması ile tüm oyuncular arasında altıncı sırada bulunuyor. Shane Larkin de bu sıralamada 14,88 ortalama ile 11. sırada yer alıyor.

Vasilije Micic, maç başına 17,29 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında dokuzuncu, Shane Larkin de 17,04 ortalama ile 10. sırada bulunuyor.

Larkin, ayrıca maç başına 1,50 top çalma ortalaması ile bu kategoride dördüncü sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, maç başına 1,00 blok ile bu sezon en çok blok yapan oyuncular kategorisinde beşinci sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, bu sezon maç başına 30:16 dakika süre ortalaması ile en çok süre alan oyuncular sıralamasında beşinci durumda yer alıyor. Vasilije Micic, ayrıca maç başına 5,00 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular sıralamasında yedinci durumda bulunuyor. Shane Larkin ise 4,31 asist ortalaması ile 12. sırada yer alıyor.

Sertaç Şanlı, % 69,52 iki sayılık atış yüzdesi ile bu kategoride Euroleague’de tüm zamanlar içinde en yüksek dördüncü iki sayılık atış yüzdesine sahip.

Anadolu Efes, 32. haftanın ilk gün maçlarının ardından maç başına 98,25 verimlilik puanı ortalaması ile tüm takımlar arasında birinci sırada bulunuyor. Ekibimiz maç başına 83,47 sayı ortalaması ile en skorer ikinci takım konumunda.

Ekibimiz maç başına 18,47 asist ortalaması ile bu kategoride altıncı durumda bulunuyor.

Anadolu Efes, maç başına 2,81 blok ortalaması ile Euroleague'de en çok blok yapan takımlar kategorisinde yedinci sırada bulunuyor.

Takımımız ayrıca 32. haftanın ilk gün maçları itibarıyla maç başına 6,97 top çalma ortalaması ile bu kategoride ise beşinci sırada yer alıyor.