Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 268 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 182 blok ile yedinci sırada bulunuyor. Altıncı sırada ise 194 blok ile Ioannis Bourousis var.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 451 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında sekizinci sırada yer alıyor. Listede yedinci sırada ise 464 hücum ribaundu ile Nikola Milutinov yer alıyor.

Anadolu Efes’te altıncı sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 160 karşılaşmada kaydettiği 1506 sayı ile Anadolu Efes forması altında Turkish Airlines Euroleague’de en çok sayı atan oyuncu konumunda bulunuyor.

Vasilije Micic, görev yaptığı son 20 karşılaşmanın 19’unda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son 10 karşılaşmanın dokuzunda sahadan en az 13 sayı üreterek ve en az 13 verimlilik puanı toplayarak ayrıldı. Başarılı oyuncumuz görev yaptığı son dokuz karşılaşmanın sekizinde sahadan en az bir top çalma ile ayrıldı.

Shane Larkin, görev yaptığı son 17 karşılaşmanın 16’sında sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin ayrıca forma giydiği son 14 karşılaşmada sahadan 10 sayı ve üzerinde skorlar üreterek ve son 14 maçın 13’ünde sahadan çift haneli verimlilik puanları toplayarak ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, görev yaptığı son 15 karşılaşmanın 14’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Beaubois, forma giydiği son sekiz maçın yedisinde çift haneli skorlar üreterek mücadele etti.

Adrien Moerman’ın Euroleague’deki 1500. sayısına ulaşması için 15 sayı daha bulması gerekiyor.

Krunoslav Simon, iki üç sayılık isabet daha bulduğu takdirde Euroleague kariyerindeki 300. üç sayılık isabetine ulaşacak.

Takım kaptanımız Doğuş Balbay’ın Euroleague kariyerindeki 200. asistine ulaşması için üç asiste ihtiyacı var.

Vasilije Micic, maç başına 16,50 sayı ortalaması ile 31. haftanın ardından tüm oyuncular arasında altıncı sırada bulunuyor. Shane Larkin de bu sıralamada 14,84 ortalama ile 10. sırada yer alıyor.

Vasilije Micic, maç başına 17,30 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında dokuzuncu, Shane Larkin de 17,00 ortalama ile 10. sırada bulunuyor.

Larkin, ayrıca maç başına 1,56 top çalma ortalaması ile bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, maç başına 1,00 blok ile bu sezon en çok blok yapan oyuncular kategorisinde altıncı sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, bu sezon maç başına 30:22 dakika süre ortalaması ile en çok süre alan oyuncular sıralamasında beşinci durumda yer alıyor. Vasilije Micic, ayrıca maç başına 4,97 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular sıralamasında yedinci durumda bulunuyor. Shane Larkin ise 4,28 asist ortalaması ile 12. sırada yer alıyor.

Sertaç Şanlı, % 69,23 iki sayılık atış yüzdesi ile bu kategoride Euroleague’de tüm zamanlar içinde en yüksek dördüncü iki sayılık atış yüzdesine sahip.

Anadolu Efes, 31. haftanın ardından maç başına 97,29 verimlilik puanı ortalaması ile tüm takımlar arasında birinci sırada bulunuyor. Ekibimiz maç başına 82,68 sayı ortalaması ile en skorer ikinci takım konumunda.

Ekibimiz maç başına 18,35 asist ortalaması ile bu kategoride altıncı durumda bulunuyor.

Anadolu Efes, maç başına 2,81 blok ortalaması ile Euroleague'de en çok blok yapan takımlar kategorisinde yedinci sırada bulunuyor.

Takımımız ayrıca 31. hafta itibarıyla maç başına 7,06 top çalma ortalaması ile bu kategoride ise dördüncü sırada yer alıyor.