Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 260 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 179 blok ile yedinci sırada bulunuyor. Altıncı sırada ise 194 blok ile Ioannis Bourousis var.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 440 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında sekizinci sırada yer alıyor. Listede yedinci sırada ise 461 hücum ribaundu ile Jan Vesely yer alıyor.

Anadolu Efes’te altıncı sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 152 karşılaşmada kaydettiği 1450 sayı ile Anadolu Efes forması altında Turkish Airlines Euroleague’de en çok sayı atan oyuncu konumunda bulunuyor.

Dunston, ayrıca forma giydiği son altı karşılaşmanın beşinde çift haneli verimlilik puanları üretti.

Vasilije Micic, görev yaptığı son 12 karşılaşmanın 11’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrılırken, yine son 12 karşılaşmanın 11’inde çift haneli verimlilik puanları üretti. Micic, ayrıca forma giydiği son 12 karşılaşmanın 11’inde sahadan en az 13 sayı ve üstünde skor kaydederek ayrıldı.

Shane Larkin, forma giydiği son 15 maçın 14’ünde sahadan en az bir top çalma yaparak ayrıldı. Larkin, ayrıca görev yaptığı son dokuz maçın sekizinde en az bir üç sayılık isabet buldu.

Krunoslav Simon’un Euroleague kariyerindeki 2000. sayısına ulaşması için 35, Bryant Dunston’ın ise 45 sayı daha bulması gerekiyor.

Simon, ayrıca 10 üç sayılık isabet daha bulduğu takdirde Euroleague kariyerindeki 300. üç sayılık isabetine ulaşacak.

Takım kaptanımız Doğuş Balbay’ın Euroleague kariyerindeki 200. asistine ulaşması için üç asiste ihtiyacı var.

Adrien Moerman iki hücum ribaundu daha aldığı takdirde Euroleague’deki 200. hücum ribaunduna ulaşacak.

Shane Larkin, maç başına 1,76 top çalma ortalaması ile bu kategoride ikinci sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, maç başına 1,00 blok ile bu sezon en çok blok yapan oyuncular kategorisinde altıncı sırada bulunuyor.

Sertaç Şanlı, % 68,21 iki sayılık atış yüzdesi ile bu kategoride Euroleague’de tüm zamanlar içinde en yüksek üçüncü iki sayılık atış yüzdesine sahip.

Vasilije Micic, maç başına 15,45 sayı ortalaması ile 24. hafta sonunda tüm oyuncular arasında yedinci sırada bulunuyor. Shane Larkin de bu sıralamada 14,76 ortalama ile sekizinci sırada yer alıyor. Micic, bu sezon maç başına 30:49 dakika süre ortalaması ile en çok süre alan oyuncular sıralamasında dördüncü durumda yer alıyor. Vasilije Micic, ayrıca maç başına 5,05 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular sıralamasında yedinci durumda bulunuyor.

Anadolu Efes, maç başına 91,57 verimlilik puanı ortalaması ile tüm takımlar arasında altıncı sırada bulunuyor. Ekibimiz maç başına 79,96 sayı ortalaması ile bu kategoride sekizinci sırada yer alıyor.

Anadolu Efes, maç başına 2,83 blok ortalaması ile 24. haftanın ardından Euroleague'de en çok blok yapan takımlar kategorisinde altıncı sırada bulunuyor.

Takımımız ayrıca 24. hafta itibarıyla maç başına 7,00 top çalma ortalaması ile bu kategoride ise dördüncü sırada yer alıyor.