Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 259 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 179 blok ile yedinci sırada bulunuyor. Altıncı sırada ise 194 blok ile Ioannis Bourousis var.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 431 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Listede sekizinci sırada ise 439 hücum ribaundu ile Ioannis Bourousis yer alıyor.

Anadolu Efes’te altıncı sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 147 karşılaşmada kaydettiği 1412 sayı ile Anadolu Efes forması altında Turkish Airlines Euroleague’de en çok sayı atan oyuncu konumunda bulunuyor.

Sertaç Şanlı, % 68,07 iki sayılık atış yüzdesi ile bu kategoride Euroleague’de tüm zamanlar içinde en yüksek üçüncü iki sayılık atış yüzdesine sahip.

Vasilije Micic, bu sezon maç başına 30:51 dakika süre ortalaması ile en çok süre alan oyuncular sıralamasında dördüncü durumda bulunuyor. Micic, görev yaptığı son yedi karşılaşmanın altısında sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrılırken, son yedi karşılaşmada ise çift haneli verimlilik puanları üretti.

Micic, ayrıca 22 sayı daha kaydetmesi halinde Euroleague kariyerindeki 1500. sayısına ulaşacak.

Krunoslav Simon, görev yaptığı son 10 karşılaşmanın dokuzunda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Chris Singleton, iki top daha çalması halinde Euroleague kariyerindeki 200. top çalmaya ulaşacak.

Bryant Dunston, maç başına 1,31 blok ile bu sezon en çok blok yapan oyuncular kategorisinde beşinci sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, maç başına 15,00 sayı ortalaması ile tüm oyuncular arasında sekizinci sırada bulunuyor.

Anadolu Efes, maç başına 3,39 blok ortalaması ile 18. haftanın ardından Euroleague'de en çok blok yapan takımlar kategorisinde üçüncü sırada bulunuyor.

Takımımız ayrıca, 18. hafta itibarıyla maç başına 6,83 top çalma ortalaması ile bu kategoride ise sekizinci sırada yer alıyor.