Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 259 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 179 blok ile yedinci sırada bulunuyor. Altıncı sırada ise 194’er blok ile Walter Tavares ve Ioannis Bourousis var.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 426 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Listede sekizinci sırada ise 439’ar hücum ribaundu ile Nikola Milutinov ve Ioannis Bourousis yer alıyor.

Anadolu Efes’te altıncı sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 146 karşılaşmada kaydettiği 1398 sayı ile Anadolu Efes forması altında Turkish Airlines Euroleague’de en çok sayı atan oyuncu konumunda bulunuyor.

Sertaç Şanlı, % 68,10 iki sayılık atış yüzdesi ile bu kategoride Euroleague’de tüm zamanlar içinde en yüksek üçüncü iki sayılık atış yüzdesine sahip.

Vasilije Micic, bu sezon maç başına 30:52 dakika süre ortalaması ile en çok süre alan oyuncular sıralamasında üçüncü durumda bulunuyor.

Krunoslav Simon, görev yaptığı son 10 karşılaşmanın dokuzunda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de kullandığı son 15 serbest atışı sayıya çevirdi.

Chris Singleton, beş top daha çalması halinde Euroleague kariyerindeki 200. top çalmaya ulaşacak.

Bryant Dunston, maç başına 1,42 blok ile bu sezon en çok blok yapan oyuncular kategorisinde dördüncü sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, maç başına 14,50 sayı ortalaması ile tüm oyuncular arasında dokuzuncu sırada bulunuyor.

Anadolu Efes, maç başına 3,47 blok ortalaması ile 17. haftanın ardından Euroleague'de en çok blok yapan takımlar kategorisinde üçüncü sırada bulunuyor.

Takımımız ayrıca, 17. hafta itibarıyla maç başına 6,59 top çalma ortalaması ile bu kategoride ise dokuzuncu sırada yer alıyor.