Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 251 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 178 blok ile altıncı sırada bulunuyor. Beşinci sırada ise 194 blok ile Ioannis Bourousis var.

Dunston, forma giydiği son beş maçta sahadan en az bir blok yaparak ayrıldı.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 408 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Listede sekizinci sırada ise 421 hücum ribaundu ile Kerem Gönlüm yer alıyor.

Anadolu Efes’te altıncı sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 139 karşılaşmada kaydettiği 1328 sayı ile Anadolu Efes forması altında Turkish Airlines Euroleague’de en çok sayı atan oyuncu konumunda bulunuyor.

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 16  maçın 15’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, ayrıca görev yaptığı son 26 maçın 25’ini çift haneli skorlar üreterek tamamladı. Amerikalı oyuncumuz görev aldığı son 16 maçın 15’inde çift haneli verimlilik puanları üretti. Shane Larkin ayrıca Euroleague’de oynadığı son sekiz maçın yedisinde sahadan en az bir top çalma ile ayrıldı.

Larkin, dokuz sayı daha kaydetmesi halinde Euroleague kariyerindeki 1500. sayısına ulaşacak.

Vasilije Micic, görev yaptığı son 15 maçın 14’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son beş karşılaşmada sahadan en az bir top çalma ile ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, forma giydiği son 22 maçın 21’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet kaydederek ayrıldı.

Krunoslav Simon, görev yaptığı son 10 karşılaşmanın dokuzunda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Başarılı oyuncumuz ayrıca forma giydiği son 10 karşılaşmanın dokuzunda sahadan çift haneli skorlar ve çift haneli verimlilik puanları üreterek ayrıldı.

Rodrigue Beaubois Euroleague’de kullandığı son 13, Vasilije Micic de kullandığı son 10 serbest atışı sayıya çevirdi.

Tibor Pleiss bir asist daha yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 100. asistine ulaşmış olacak.

Chris Singleton, dokuz top daha çalması halinde Euroleague kariyerindeki 200. top çalmaya ulaşacak.

Krunoslav Simon, 11 hafta sonunda 17,90 verimlilik puanı ortalaması ile bu kategoride beşinci durumda bulunuyor. Simon ayrıca maç başına kaydettiği 14,20 sayı ile en skorer oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Vasilije Micic, maç başına 5,56 asist ortalaması ile Euroelague’de en çok asist yapan altıncı oyuncu konumunda bulunuyor.

Anadolu Efes, 11 haftanın ardından maç başına 95,40 verimlilik puanı ortalaması ile 18 takım arasında ikinci sırada yer alıyor.

Takımımız maç başına 19,50 asist ortalaması ile ikinci sırada yer alırken, 6,90 top çalma ortalaması ile bu kategoride ise altıncı sırada yer alıyor.

Ekibimiz ayrıca maç başına 3,00 blok ortalaması ile 11. hafta itibarıyla Euroleague'de en çok blok yapan takımlar kategorisinde üçüncü sırada bulunuyor.