Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 251 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 176 blok ile altıncı sırada bulunuyor. Beşinci sırada ise 194 blok ile Ioannis Bourousis var.

Dunston, forma giydiği son beş maçta sahadan en az bir blok yaparak ayrıldı.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 408 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Listede sekizinci sırada ise 421 hücum ribaundu ile Kerem Gönlüm yer alıyor.

Anadolu Efes’te altıncı sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 139 karşılaşmada kaydettiği 1328 sayı ile Anadolu Efes forması altında Turkish Airlines Euroleague’de en çok sayı atan oyuncu konumunda bulunuyor.

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 13 maçın 12’sinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, ayrıca görev yaptığı son 23 maçın 22’sini çift haneli skorlar üreterek tamamladı. Amerikalı oyuncumuz görev aldığı son 13 maçın 12’sinde çift haneli verimlilik puanları üretti. Başarılı oyuncumuz forma giydiği son 13 maçın 12’sinde ise en az bir top çalma kaydetti.

Vasilije Micic, görev yaptığı son 12 maçın 11’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.Micic, ayrıca forma giydiği son beş maçın dördünde sahadan en az bir top çalarak ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, forma giydiği son 21 karşılaşmada sahadan en az bir üç sayılık isabet kaydederek ayrıldı. Beaubois, ayrıca görev yaptığı son altı karşılaşmanın beşini çift haneli skorlar üreterek tamamladı. Başarılı oyuncumuz yine son altı maçın beşini çift haneli verimlilik puanları toplayarak noktaladı.

Tibor Pleiss Euroleague’de kullandığı son 19, Rodrigue Beaubois da son 13 serbest atışı sayıya çevirdi.

Krunoslav Simon, 20,17 verimlilik puanı ortalaması ile yedi haftanın ardından üçüncü durumda bulunuyor.

Bryant Dunston, maç başına yaptığı 1,80 blok ile yedinci hafta sonunda ikinci sırada yer alıyor.

Vasilije Micic, maç başına 6,50 asist ortalaması ile Euroelague’de en çok asist yapan ikinci oyuncu konumunda.

Etiketler:
  • Anadolu Efes