Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
BSL’nin 10. Haftasında Konuğumuz Pınar Karşıyaka...

ING Basketbol Süper Ligi 10. hafta maçında Pınar Karşıyaka’yı konuk ediyoruz. 1 Aralık 2020, Salı günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 20:15’te başlayacak ve Tivibuspor 2 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Covid-19 pandemisi nedeniyle karşılaşma seyircisiz oynanacak.

ING Basketbol Süper Ligi’nin sekizinci haftasında Anadolu Efes, HDI Sigorta Afyon Belediyesi’ni Sinan Erdem Spor Salonu’nda 86-67 mağlup etmiş, Pınar Karşıyaka ise dokuzuncu hafta maçında HDI Sigorta Afyon Belediyesi’ni evinde 96-82 yenmişti. Ligde dokuzuncu haftanın ardından bir maçı eksik Anadolu Efes sekiz galibiyet ile ikinci, iki maçı eksik Pınar Karşıyaka ise beş galibiyet ve iki mağlubiyet ile 10. sırada yer alıyor.

Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka ile birlikte Türkiye’deki 1556. resmi maçına çıkacak. Takımımız, bugüne kadar ING Basketbol Süper Ligi’nde 1420, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 23, Türkiye Kupası’nda 109, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

ING Basketbol Süper Ligi’nde 1421. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, ligde bugüne kadar oynadığı 1420 karşılaşmada 1102 galibiyet, 315 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (galibiyet yüzdesi: % 77,61)

Anadolu Efes Pınar Karşıyaka ile bugüne kadar oynadığı 128 karşılaşmada 94 galibiyet, 33 mağlubiyet ve bir beraberlik elde etti.

İki ekip arasında Türkiye Ligi’nde oynanan 113 karşılaşmada Anadolu Efes 81 galibiyet, 31 mağlubiyet ve bir beraberlik aldı.

Türkiye Kupası’nda iki takım arasında oynanan 14 karşılaşmanın 12’sinden Anadolu Efes galibiyet ile ayrılırken, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Anadolu Efes ve Pınar Karşıyaka arasında bugüne kadar oynanan tek karşılaşmada ise takımımız sahadan galibiyet ile ayrılan taraf oldu.

Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka karşılaşmasının basın broşürünü indirmek için tıklayın.