Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Ataman: ''Sert ve Zor Bir Maç Olacak...''

Turkish Airlines Euroleague 34. hafta maçında 9 Nisan 2021, Cuma günü İtalya’nın AX Armani Exchange Milan takımı ile deplasmanda mücadele edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Basketbol antrenörlüğüne başladığımda kendime örnek aldığım iki büyük antrenör vardı, hocam Aydın Örs ve Ettore Messina. Messina’ya karşı oynamak benim için hep heyecan verici. Bu maçın sonucu her ne kadar bizim için sıralamayı değiştirmeyecek olsa da, AX Armani Exchange Milan açısından çok önemli. Sert ve zor bir maç olacak. Normal sezonu galibiyetle kapatarak, play-off hazırlıklarına başlamak istiyoruz. Euroleague’in ikinci yarısında büyük bir çıkış yakalayarak alt sıralardan üçüncülüğe tırmanan takımım oynadığı basketbol ile keyif verirken, yakaladığımız formu koruyarak yarım kalan hikayemizi tamamlamak için mücadelemiz devam edecek.”
 


Oyuncumuz Chris Singleton ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Cuma günü normal sezonu tamamlayacağız ve play-off’a galibiyetle girmek istiyoruz. Bir play-off ve muhtemel bir final four takımına karşı oynayacağız. Sahadaki tecrübeli oyuncular ile birlikte zorlu bir mücadele olacak. Bu maç, Euroleague şampiyonluğu hedefine olan arzumuz açısından iyi bir test olacak.”