Ataman: ”Net Bir Galibiyet Aldık...”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi sekizinci hafta maçında Manisa Büyükşehir Belediye Spor’u deplasmanda 95-74 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Takımımızda yerli veya yabancı oyuncu ayırımı yok. Sadece formsuz olan oyuncuların fazla çalışması gerekiyor. Sporun kuralıdır bu. Sporcu çalışmadan form tutamaz. Bu yüzden biz de bu hafta Euroleague’de kullanmayacağımız oyuncuları İstanbul’da tuttuk ve onlara yoğun bir antrenman programı yaptık. Gerçi bundan rahatsız olanlar var. Özellikle Euroleague Oyuncular Birliği bundan çok rahatsız olmuş. Bu oyuncuları burada çalıştırdığımız için bize soruşturma açtılar. Ama biz sonuca bakıyoruz. Biz büyük bir kulübüz. Hiç kimse bizim iç işlerimize karışamaz. Kimi kadroya alacağımıza, kime kaç antrenman yaptıracağımıza... Sonuç ortada, bu oyuncular bugün çıktılar, oynadılar. Yoğun bir programda dün akşam saatlerinde buraya geldik. As oyuncularımızı bugün dinlendirme şansı bulduk. Clyburn’ü hiç sahaya sokmadık, Zizic sadece maçın başında beş dakika kadar oynadı.

 

Bu şekilde İstanbul’da kalıp yoğun bir antrenman temposuyla çalışan oyuncular verim verdiler. Sonuçta bu tip maçlar tehlikeli maçlar. Baktığınız zaman Manisa Büyükşehir Belediye Spor takımında beş yabancı oyuncu var. Rakibiniz bir hafta boyunca sizi bekliyor oynamak için. Seyirci ve salonun atmosferi çok güzel. Net bir galibiyet aldık. Oyuncularımı kutluyorum. Bugün maçı yardımcım Yakup Sekizkök yönetti. Bunu da maçtan önce planladık. Aynı as oyuncularımız gibi “Bugün ben de dinleneyim, Yakup sen yönet maçı.” diye konuştuk. Zaten maçın da analizini o yapmıştı. Manisa Büyükşehir Belediye Spor maçının analizini ben yapamamıştım. Gayet güzel bir lig maçı oynadık. Bu şekilde devam edeceğiz. Bizim iç işlerimize kimse karışamaz. Şimdi önümüzdeki Perşembe günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda Euroleague’de Olympiacos maçımız var, ona konsantre olacağız. Çok zorlu bir maç. Euroleague’de her maç final havasında geçiyor. Bu maça da mutlaka kazanmak için çıkacağız. Takımımız iyi durumda, bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Bu maçı atlattıktan sonra da ligde oynayacağımız Pınar Karşıyaka maçına hazırlanacağız.”