Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Ataman: ''Kazanmak İçin Mutlaka İyi Savunma Yapmalıyız...''

Turkish Airlines Euroleague 12. hafta maçında 4 Aralık 2020, Cuma günü TD Systems Baskonia Vitoria Gasteiz takımını konuk edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“TD Systems Baskonia Vitoria Gasteiz’da Pierria Henry çok yönlü bir oyuncu. Takımın hücum temposunu ayarlıyor. Zaman zaman üç uzunlu beşler ile oynayıp fiziksel avantaj sağlıyorlar, bu yüzden pota altında Youssoupha Fall ve Tonye Jekiri’yi çemberden uzak tutmamız gerekiyor. Uzun süreli sakatlıktan dönen oyuncularımızı bu maçta dikkatli kullanmalıyız. Form tutmaları için zamana ihtiyaçları var. TD Systems Baskonia Vitoria Gasteiz son üç maçında önemli takımları farklı skorlar ile yenerek İstanbul’a geliyor. Kazanmak için mutlaka iyi savunma yapmalıyız...”
 


Oyuncumuz James Anderson ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “İyi basketbol oynayan bir takıma karşı oynayacağız ve yoğun mücadelenin yaşanacağı bir maç olacak. Bu yüzden bu maçı kazanmak için son iki maçta olduğu gibi savunma stratejimize bağlı kalmalıyız.”