Ataman: ''Hücumda Tempoyu Artırarak Sonuca Gitmeliyiz...''

Turkish Airlines Euroleague 11. hafta maçında 1 Aralık 2022, Perşembe günü Yunanistan’ın Olympiacos takımını konuk edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Olympiacos’ta pota altında Moustapha Fall’un fiziksel gücü ve Sasha Vezenkov’un çok yönlü hücum potansiyeli önemli, kısa rotasyonda Kostas Sloukas en çok pozisyon yaratan oyuncuları. Ancak Shaquielle McKissic’in birebirleri, Kostas Papanikolau ve Thomas Walkup’un akıcı oyunları kadar çok formda Giannoulis Larentzakis ve skorer Isaiah Canaan ile çok yönlü kısa rotasyonları var. İkili oyunları iyi savunmalı ve ribaunt kontrolü ile hücumda tempoyu artırarak sonuca gitmeliyiz.”

Başarılı oyuncumuz Ante Zizic ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Çok iyi bir takıma karşı mücadele edeceğiz. İyi basketbol oynuyorlar, sıralamada da üst bölümde yer alıyorlar. Biz de son dönemde kendi basketbolumuzu oynamaya başladık. Takım oyunumuzu sürdürdükçe tempomuzun daha da yükseleceğini ve iyi sonuçlar almaya devam edeceğimizi düşünüyorum. Sinan Erdem Spor Salonu’nda müthiş taraftarımızın önünde oynayacağımızdan dolayı mutluyuz. İnanıyorum ki, maçın sonunda kazanan taraf biz olacağız.”