Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 21 maçın 20’sinde sahadan en az 12 sayı kaydederek ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son 21 karşılaşmanın 20’sinde sahadan 12 ve daha üzerinde verimlilik puanları üreterek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 18 karşılaşmada sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Will Clyburn, oynadığı son 10 maçın dokuzunda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 310 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 203 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1269 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 10. oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1222 ribaunt ile 11. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 524 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 407 hücum ribaundu ile 13. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 937 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında 10. sırada yer alıyor.

Micic, AS Monaco deplasmanında görev aldığı takdirde Euroleague kariyerindeki 200. maçına çıkmış olacak.

Takım kaptanımız Doğuş Balbay’ın Euroleague kariyerindeki 200. asistine ulaşması için bir asiste ihtiyacı var.

Ante Zizic’in Euroleague kariyerindeki 500. ribaunduna ulaşması için 23 ribaunda ihtiyacı var.