Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
ING Basketbol Süper Ligi’nde Konuğumuz Pınar Karşıyaka...

ING Basketbol Süper Ligi üçüncü hafta maçında Pınar Karşıyaka’yı konuk ediyoruz. 10 Ekim 2021, Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 18:00’de başlayacak ve Tivibuspor 2 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Bilindiği gibi takımımız ING Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında Beşiktaş Icrypex’i 101-55 mağlup etmiş, Pınar Karşıyaka ise Bahçeşehir Koleji’ni 90-81 yenmişti. ING Basketbol Süper Ligi’nde ikinci haftanın ardından takımımız iki galibiyet ile birinci, Pınar Karşıyaka ise iki galibiyet ile ikinci sırada bulunuyor.

Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka maçı ile birlikte Türkiye’deki 1588. resmi maçına çıkacak. Takımımız, bugüne kadar ING Basketbol Süper Ligi’nde 1452, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 23, Türkiye Kupası’nda 109, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

ING Basketbol Süper Ligi’nde 1453. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, ligde bugüne kadar oynadığı 1452 karşılaşmada 1133 galibiyet, 316 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (galibiyet yüzdesi: % 78,03)

Anadolu Efes Pınar Karşıyaka ile bugüne kadar oynadığı 130 karşılaşmada 96 galibiyet, 33 mağlubiyet ve bir beraberlik elde etti.

İki ekip arasında Türkiye Ligi’nde oynanan 115 karşılaşmada Anadolu Efes 83 galibiyet, 31 mağlubiyet ve bir beraberlik aldı.

Türkiye Kupası’nda iki takım arasında oynanan 14 karşılaşmanın 12’sinden Anadolu Efes galibiyet ile ayrılırken, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Anadolu Efes ve Pınar Karşıyaka arasında bugüne kadar oynanan tek karşılaşmada ise takımımız sahadan galibiyet ile ayrılan taraf oldu.

Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka karşılaşmasının basın broşürünü indirmek için tıklayın.