Anadolu Efes Spor Kulübü

Rakamlarla Anadolu Efes...

 

Bryant Dunston, Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 231 blok ile Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinciliğini sürdürdü. Listede ilk sırada ise 249 blok ile Fran Vazquez yer alıyor. Tibor Pleiss ise 161 blok ile sekizinciliği Victor Khryapa ile paylaşıyor. Listede yedinci sırada 162 blok ile Mirza Begic, altıncı sırada 174 blok ile Stephane Lasme yer alıyor.

Euroleague’de forma giydiği son 15 maçın 14’ünde sahadan en az bir blok yaparak ayrılan Dunston, geçtiğimiz sezon Euroleague’de maç başına 1,20 blok ortalaması ile bu kategoride üçüncü sırada yer aldı.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 390 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında sekizinci sırada bulunuyor. Listede yedinci sırada ise 402 hücum ribaundu bulunan Jan Vesely yer alıyor.

Anadolu Efes’te beşinci sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 125 karşılaşmada kaydettiği 1188 sayı ile Anadolu Efes’in Turkish Airlines Euroleague’deki en skorer oyuncusu konumunda bulunuyor.

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 14 maçta sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, ayrıca görev yaptığı son 16 maçın 15’ini çift haneli skorlar üreterek tamamladı.

Vasilije Micic, maç başına 5,51 asist ortalaması ile geçtiğimiz sezon Euroleague’de en çok asist yapan üçüncü oyuncu oldu. Micic, ayrıca geçtiğimiz sezon Euroleague finalinde forma giyerek kariyerindeki 100. Euroleague maçına çıkmıştı.

Adrien Moerman Euroleague’de kullandığı son 10, James Anderson da son 13 serbest atışını sayıya çevirdi.

Chris Singleton, Euroleague’de forma giydiği son 10 maçta sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Etiketler:
  • Bryant Dunston
  • Vasilije Micic
  • Adrien Moerman
  • Shane Larkin
  • Tibor Pleiss
  • Chris Singleton